NA SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA

Na Etno-salašu Balažević u Tavankutu, u subotu 22. maja, održana je 24. Republička smotra učeničkih zadruga, u organizaciji Saveza učeničkih zadruga Srbije i Osnovne škole “Matije Gubec” iz Tavankuta. Hemijsko-tehnološka škola tim povodom predstavila je svoje proizvode: tečni sapun, destilovanu vodu, jaknice i hranu za pse... Učenice Milana Trbulin i Anja Davčik iz odeljenja IV-13 (tehničar za industrijsku farmaceutsku tehnologiju), uz pomoć profesorki Vesne Tumbas i Larise Đurić, prisutnima su približile školu i njenu delatnost.

- Ukupno11 škola sa područja Srbije izložilo je rukotvorine svojih učenika. Naša škola je tom prilikom bila sponzor školi domaćinu i obezbedila veliku količinu proizvoda iz pekarske radionice, kao i vodu i tečni sapun iz školske hemijske laboratorije. Učenicama domaćinima podeljeni su raznobojni kačketi ukrašeni logoom škole. Nakon priredbe prisutnima se obratila direktorica škole „Matija Gubec“ Stanislava Stantić Prćić, upućujući pozdrave prisutnima. Nakon dodele diploma učesnicima usledilo je druženje i ručak u prostorijama škole domaćina – rekla je dr Larisa Đurić, nastavnik crtanja i slikanja.