Sve aktuelnosti

NAŠI UČENICI - DOBITNICI PRIZNANJA “IT SUBOTICA 2030”

Učenici Hemijsko-tehnološke škole Kristina Pap, Lila Fadi i Andreas Damjanoski ovogodišnji su dobitnici priznanja koje sada već tradicionalno dodeljuje Inicijativa “IT Subotica 2030, u okviru projekta “Učenici godine”, nagrađujući ne samo učenike generacije, već i one koji su se tokom školovanja istakli svojim nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Na svečanosti održanoj u petak, 19. juna, u poslovnom kompleksu „Digital Hive“, nagrađen je 21 učenik završnih razreda subotičkih srednjih škola – svi oni su se tokom školovanja istakli izuzetnim uspehom, društvenim angažmanom, volontiranjem, takmičenjima i vannastavnim aktivnostima. "Ovo priznanje predstavlja podsticaj za nas mlade da se i dalje trudimo, da i dalje nastavimo da se razvijamo, da se penjemo stepenik po stepenik. Drago mi je što postoje ljudi koji u nama vide “to nešto”, da imamo dara" - ističe Kristina Pap (tehničar modelar odeće), učenica generacije Hemijsko-tehnološke škole. “Poručujem vršnjacima da veruju u sebe, budu istrajni i ne odustaju pred preprekama” - naglašava. Andreas Damjanoski (tehničar za operativnu forenziku), dodajući da će vrednu nagradu (40.000 dinara) iskoristiti za nabavku opreme koja će mu pomoći u daljem obrazovanju.

  • Prvu dodelu organizovali smo 2022. godine. Prošle godine imali smo pauzu, a ove godine nastavljamo sa projektom. Ukupno smo nagradili 21 učenika završnih razreda, od toga 13 učenika generacije i osam učenika koji su izabrani od strane tročlane komisije naše organizacije na konkursu koji smo ranije raspisali. Škole su predlagale kandidate i kandidatkinje koji su se istakli kroz volontiranje, društveni angažman, pokretanje projekata, umetnost, sport, dodatne edukacije, takmičenja i druge vannastavne aktivnosti. Kroz program „Učenici godine“ do sada je prošlo više od 50 mladih ljudi – objašnjava projekt menadžer organizacije “IT Subotica 2030” Filip Budanović.