MODELARI NA SAJMU TEKSTILA

Učenici Hemijsko-tehnološke škole, tehničari - modelari odeće u četvrtak, 8.februara, posetili su “Balkan Textile”, sajam tekstila u Beogradu, gde su imali jedinstvenu priliku da se upoznaju sa najboljim proizvođačima tekstila iz Turske i Kine, kao i sa domaćih područja. Sajam su posetili učenici odeljenja: 1-10, 2-10, 3-10, 4-10, 1-15, 2-15 i 3-15, u pratnji profesorice Jelene Muminović Milunović i Marte Talpai.

• “Balkan Textile” je najbolji način da izvoznici pronađu uvoznike, domaće proizvođače i velike trgovce koji podstiču potražnju i time proširuju svoje kanale prodaje u Srbiji. Unosna platforma i šansa za privilegovane učesnike gde su vrhunski proizvodi, oprema i mašine u tekstilnom sektoru predstavljeni od strane izlagača iz različitih zemalja. Za učenike je poseta manifestaciji bila korisno i dragoceno iskustvo - objašnjava prof. Marta Talpai.