MLADI POSLASTIČARI U AKCIJI

Tri učenika Hemijsko-tehnološke škole: Laura Laslo, Mark Maronka i Reka Kuruc, predstavljaće našu školu u Beogradu, na takmičenju “Mladi poslastičari” koje će okupiti učesnike iz još četiri škole u Srbiji. Oni su pobednici istoimenog školskog takmičenja, održanog u sredu, 6. decembra, u Hemijsko-tehnološkoj školi, u organizaciji Kompanije “Dijamant”, na čelu sa vrhunskim poslastičarem Zdravkom Gavrilovićem koji je, osim što se našao u ulozi žirija, učenicima održao i obuku o načinu pripremanja i dekorisanja poslastice - profiterole sa kremom. U takmičenju je učestvovalo sedam učenika naše škole, uspešno odgovorivši na zadatak - priprema i dekorisanje mafina.

- Učenici su se lepo pripremili, imali smo tremu, ali su na kraju svi uspeli da završe svoju poslasticu! Ovo je prvi put da učestvujemo na ovakvom takmičenju, dragoceno iskustvo i za decu i za nastavnike – ističe prof. Zita Bunford koja je obaveze podelila sa koleginicom Anitom Terežak.

Da je ovo takmičenje za učenike zaista posebno iskustvo, potvrđuju i reči budućeg poslastičara Nikolete Križov, učenice odeljenja III-4:

• Pravili smo mafine sa dekoracijom na tanjiru - ko kako misli, po svom ukusu. Mogli smo koristiti voće, čokoladu, razne načine dekorisanja - da napravimo tačke, linije. Ako se ja pitam, onaj plus što će dati još bolji ukus je svakako vanilin šećer, jer to daje posebnu slatkoću.

Subotica i naša škola prvi put učestvuju na takmičenju “Mladi poslastičari”, koje Kompanija “Dijamant” organizuje već šest godina.

- “Dijamant” prepoznaje ovaj projekat kao mogućnost da mladi poslastičari, moje buduće kolege, pokažu znanje i da im damo jedan vetar u leđa, da nastavimo tradiciju koja je jako duga u Srbiji - da se ovaj lep zanat ne bi ugasio. Tu smo da pomognemo ovim mladim ljudima, da im damo nove “fore”, delić onoga što ih očekuje u budućnosti, u njihovoj profesionalnoj karijeri – ističe Gavrilović.