“MEĐUNARODNI” ŽERBO

Kolač u čiji sastav idu orasi i ove godine bio je tema i zadatak 6. Međunarodnog takmičenja “Zlatni orah”, održanog u Slatini (Hrvatska), u subotu, 2. marta. Hemijsko-tehnološku školu predstavljale su učenice odeljenja III-4 (budući poslastičari): Kongita Šereš i Doroća Petraš (mentori: prof. Anita Terežak i Imre Mešter) .

• Na takmičenju je učestvovao 21 učenik iz pet zemalja regiona: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Mađarske i Srbije. Ovogodišnji takmičarski zadatak bio je – žerbo kolač. U lepom ambijentu Škola i učenici dobili su zahvalnicu za učešće, a kući poneli uspomene na lepo druženje; stekli nova iskustva... Nadamo se da ćemo i sledeće godine učestvovati i odmeriti snage sa vršnjacima iz regiona na ovom „slatkom“ takmičenju – ističe prof. Anita Terežak.