MEDIJI O NAMA I - DUALU

U Nacionalnom dnevniku televizije „Pink“, u subotu, 20. marta, emitovan je prilog posvećen dualnom obrazovanju u našoj zemlji, a kao dobar primer učenja kroz rad navedena je i Hemijsko-tehnološka škola iz Subotice. Iskustva sa prakse, na televiziji sa nacionalnom frekvencijom, podelili su Kristina Jenei i Dejan Sadojević, učenici II-5 odeljenja – budući pekari, koji se školuju po dualnom modelu – deo znanja usvajaju u klupama, a deo u Pekari „Evropa“.

Da će dualno obrazovanje mladima omogućiti brže i lakše zapošljavanje, potvrdio je i Srđan Mesaroš, rukovodilac Pekare „Evropa“, ističući da će učenici na kraju školovanja biti osposobljeni za buduće radnike u pogonu, gde ih, ukoliko žele, čekaju i radna mesta.

A da su odnosi između škole i poslodavaca sada na još višem nivou, praćeni potpisanim ugovorima između učenika i roditelja sa jedne, i poslodavca sa druge strane, potvrdila je i Jadranka Vojnić Purčar, koordinator praktične nastave.

Pekari i poslastičari za sada, a od sledeće školske godine još smerova po dualnom modelu u Hemijsko-tehnološkoj školi!