KRISTININA PESMA TREĆA NA KONKURSU!

Kristina Pap, učenica odeljenja II-15 Hemijsko-tehnološke škole, osvojila je treće mesto (u kategoriji srednjoškolaca) na literarnom konkursu “Detinjstvo je…”, koji je, povodom Međunarodnog dana deteta, organizovala Mreža organizacija za decu Srbije i Centar za kreativni i održivi razvoj. Više od 300 učenika iz 30 opština u Srbiji poslalo je radove inspirisane stihovima himne “Za svako dete”, koju je komponovala ambasadorka akcije Ana Stanić koja je takođe prisustvovala svečanoj dodeli nagrada upriličenoj u četvrtak, 30. maja, u prostorijama Muzeja nauke i tehnike u Beogradu.

“Dobila sam “Bambi” slatki paket, dok me glavna nagrada – put u Požarevac u fabriku slatkiša  “Bambi”, koja je bila sponzor akcije, tek očekuje!” – objašnjava Kristina. Tema “Detinjstvo je…” inspirisala je našu učenicu koja, iako se opredelila za tekstilnu struku, u slobodno vreme piše pesme i planira da jednog dana objavi knjigu! U pesmi koju je poslala (pod mentorstvom prof. Tatjane Mandić Takač) Kristina je, kao i svi učesnici konkursa, otkrila jedinstvene poglede na jedan od najlepših perioda u životu,  radom koji je žiri okarakterisao kao “sposobnost da kritički sagleda detinjstvo i prene svoje složene i raznovrsne perspektive…” .

DETINJSTVO JE...

U proleće po polju trčkarali,

leti se u jezeru hladili,

u jesen po barama skakali,

zimi sa snegom ratovali.

Kad god smo pali,

ustali bismo i nastavili!

Nisi smeo plakati,

ni sa igrom zastati.

Drveće poslužilo kao zamak,

a i po koji čardak.

Danonoćno skrivali se tu,

na tom jednom drvetu.

i nezaboravnih prijateljstava.

Kada je već sunce zašlo,

kući bi se pošlo.

Pozdrav izostavio se nije,

a sutra bi se skupili ranije!

Najlepši dečiji dani,

osmehom ispunjeni