KADA POTEČE REKA POEZIJE…

Jedan od načina negovanja maternjeg jezika svakako je čitanje i recitovanje - poezije. Zato su Udruženje “Rakoci”, Centar za stručno usavršavanje Bekeščaba, Medijski centar i fondacija za kulturu Bekeščaba u Mađarskoj, po šesti put organizovali onlajn manifestaciju „Reka poezije“. “ Reč je o veb strimu poezije uživo, u kom su učestvovale organizacije i škole u Mađarskoj i van granica. U jedanaestočasovnom direktnom prenosu učestvovalo je više od 80 škola, a među njima i Hemijsko-tehnološka” – objašnjava profesorka Mercedes Varga. Učenici naše škole: Dorina Bakoš (I-8), Leontina Boka (I-10), Lea Molnar (I-10), Mia Bada (II-8), Lila Fadi (II-8), David Homoja (II-8) i Adel Dožai (III-6) recitovali su pesme koje su sami odabrali, a za javni onlajn nastup pripremale su ih profesorke Mercedes Varga i Gabriela Lodi.

Snimak se može pogledati na “YouTube” kanalu, na sajtu versfolyam.hu (naši učenici su od 8 i 42).