JAČAMO ULOGU ORGANIZATORA

U organizaciji Austrijske agencije za obrazovanje i internacionalizaciju (OeAD), u Beogradu je prošle nedelje, 16. i 17. novembra, održan seminar koji je okupio predstavnike Ministarstva prosvete, Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, direktore i organizatore praktične nastave srednjih stručnih škola. Prisutni su, u okviru projekta „Unapređivanje kvaliteta stručnog obrazovanja kroz jačanje uloge organizatora praktične nastave“, radili na definisanju indikatora kvaliteta rada organizatora praktične nastave. Hemijsko-tehnološku školu predstavljala je pomoćnica direktora Jadranka Vojnić Purčar.

Razvoj kvalitetnog stručnog obrazovanja orijentisanog na potrebe tržišta rada, predstavlja osnovni zadatak reformi na polju obrazovanja u mnogim zemljama. Uspešna saradnja između škole i privrede bitan je uslov za kvalitet stručnog obrazovanja orijentisanog ka stvarnim potrebama na tržištu rada. Zato je uspostavljanje dijaloga između škola i socijalnih partnera od velikog značaja...