JA HOĆU, JA MOGU, JA ZNAM

Učenici odeljenja II-10, u pratnji profesorke Ivet Kuzmanov, u utorak, 3. oktobra, posetili su Savremenu Galeriju Subotica - Rajhlovu palatu, i pogledali dve aktuelne izložbe: inspirativnu postavku Marka Crnobrnje “Ja hoću. Ja mogu. Ja znam” i “Tragove egzistencije” Gorana Despotovskog, koja nikog ne ostavlja ravnodušnim.

“Svet skulptura Marka Crnobrnje počiva na prikazivanju procesa odrastanja i sazrevanja. Junaci njegovih dela – deca, podjednako kao i odrasli – stavljeni su u situacije u kojima su se mogli naći ili će se izvesno i naći u životu. Niz prizora koji ilustruju čitav spektar suočavanja sa dilemama, zahtevnostima, radostima ili čistim ushićenjem odrastanja podstiče na aktiviranje ličnih sećanja i čini svet detinjstva zajedničkim i poznatim mestom. Važan element Crnobrnjinih skulptura je upotreba tradicionalnih skulptorskih materijala, organskih i toplih, poput drveta i terakote” učenici su obogaćeni novim znanjima i iskustvima o izložbi i autoru.