IZAZOV SPECIJAL

Učenici Hemijsko-tehnološke škole: Dunja Drobac, Milica Vujković Bukvin i Vukan Maretić (odeljenje II-9) učestovali su na obuci i takmičenju “Izazov specijal”, održanom 14. i 15. decembra, u organizaciji Dostignuća  mladih u Srbiji.

• “Izazovspecijal” omogućava učenicima da prošire znanja i razviju svest o klimatskim promenama, unapređenju životne sredine i osmišljavaju nova rešenja; unaprede veštine i kompetencije za sagledavanje šire slike i analizu okruženja/sistema; urade analizu problema na kreativan način; razviju veštine za zeleniji životni stil i mentalitet za rešavanje problema klimatskih promena i životne sredine; razviju digitalne veštine i izlože svoja rešenja pred stručnim žirijem – naglašava prof. Jadranka Vojnić Purčar.

Ovogodišnji “Izazov specijal” namenjen je novoj generaciji preuzetnika koji vode računa o zaštiti životne sredine – moto je i misija.