“ITALIJANKE” RAZGOVORALE SA DIREKTOROM

Nakon povratka sa stručne prakse, direktor Hemijsko-tehnološke škole Nikola Matković u utorak, 25. oktobra, primio je učenice koje su u okviru projekta Erazmus+ “Mi znamo kuda plovimo - tragovima EU”, dve nedelje boravile u Milanu, Italija. Učenice su prenele svoja iskustva i utiske sa mobilnosti, a isto će učiniti i u četvrtak, 27. oktobra, kada će u učeničkom klubu, biti upriličen prijem za medije koji će propratiti priču naših učenica koje su od 8. do 23. oktobra imale jedinstvenu priliku da učestvuju u nesvakidašnjoj stručnoj praksi, namenjenoj učenicama obrazovnog profila - poslastičar i - modelar odeće. Poslastičarnice, pekare i modne kuće Milana bila su njihova “radna mesta”, koja su im se, sudeći po utiscima koji se polako “sležu”, zaista dopala...