IDEMO NA OKRUŽNO IZ MATEMATIKE

Učenica odeljenja II-9 Hemijsko-tehnološke škole Dunja Drobac plasirala se na okružno takmičenje iz matematike, nakon što je u jakoj konkurenciji (mahom gimnazijalaca) osvojila jedanaesto mesto na opštinskom takmičenju, održanom u nedelju, 5. februara, u Tehničkoj školi.

• Nije bilo lako – jaka konkurencija, teški zadaci koji su obuhvatili gotovo celokupno gradivo drugog razreda (geometrija, jednačine...). Za takmičenje me je pripremao prof. Mensur Tahiri, išla sam na dodatne časove i sigurno ću nastaviti sa pripremama – kaže Dunja.

Iako se nisu plasirali u dalji rang, pohvale zaslužuju i učenici: Aleksandar Veličić, Luka Popović i Maja Vuletić (mentor prof. Mensur Tahiri) koji su takođe učestvovali na takmičenju, dokazujući i pokazujući da matematika nije bauk...