I NAŠ KOLAČ NA IZLOŽBI BOŽIĆNJAKA!

Učenici odeljenja I-4 Hemijsko-tehnološke škole, budući poslastičari, učestvovali su na tradicionalnoj izložbi božićnjaka, postavljenoj u vestibilu Gradske kuće, i ostvarili zapaženo učešće.

• Škola je nekada davno, kada je pekara tek počela sa radom, učestvovala na ovoj izložbi, a ovo je naše prvo pojavljivanje posle višegodišnje pauze. Deca su ideju lepo prihvatila, izradivši kolač koji predstavlja rođenje Isusa, sa pratećim detaljima. Kolač smo izradili na časovima praktične nastave - prvo figurice koje su se sušile, pa smo ih dorađivali i oblikovali. Na kraju smo pravili kolač i postavili figure - objašnjava Mirjana Dulić, nastavnik stručne prakse, koja je uz prof. Gabrielu Korom, koordinirala radom učenika.

Na izložbi božićnjaka, koju organizuje Katoličko društvo “Ivan Antunović”, predstavljeno je pedesetak božićnih ukrasnih kolača – simbola nadolazećeg najradosnijeg hrišćanskog praznika. Izložba se može pogledati do petka, 15. decembra.