HUMANITARNE AKCIJE UČENIČKOG PARLAMENTA

Učenički parlament Hemijsko-tehnološke škole u decembru je organizovao nekoliko humanitarnih akcija kojima su se odazvali i učenici i nastavnici. „Sakupljali smo slatkiše za paketiće za decu sa Kosova i Metohije, za paketiće za decu iz ugroženih porodica grada Subotice; sakupljali ćebad, peškire i hranu za napuštene pse i mačke...“ – nabraja prof. Vesna Tumbas, koordinator Učeničkog parlamenta. Akciju za decu sa Kosova pokrenula je humanitarna organizacija „Svi za Kosmet“, akcija za naše sugrađane pokrenuta je od strane neformalne grupe „Naše malo je nekome sve“, a akciju ugroženim životinjama, u okviru Udruženja „Subotičke njuškice“, pokrenuli su učenici odeljenja III-3. „Hvala svima na učešću“ – poručuju članovi Učeničkog parlamenta, i najavljuju nove akcije za 2024. godinu.