HUMANITARNA AKCIJA UČENIČKOG PARLAMENTA

Više od 15.000 dinara prikupljeno je u akciji Učeničkog parlamenta Hemijsko-tehnološke škole – suma za koju je kupljen školski pribor, igračke, slatkiši i „slaniši“, upakovani u paketiće i odneti na pravu adresu – u Školski centar „Dositej Obradović“. Ovaj lep zadatak pripao je Dunji Drobac I-9, Ivani Gabrić III-15, kao i učenicima odeljenja II-11: Danilu Grahovcu i Neveni Jovanović (predsednici Učeničkog parlamenta), koji su u petak, 4. marta, predvođeni profesorom Urošem Ilićem, brojnim mališanima ulepšali dan...

- Reč je, o sada već tradicionalnoj akciji Učeničkog parlamenta naše škole, koja će se, nadam se, nastaviti. U svakom paketiću našla se sveska, olovka, gumica, ali i nešto slatko i nešto slano (znali smo da će to decu više obradovati nego pribor za školu), dok smo za boravak odneli adekvatne igračke. Dočekala nas je vaspitačica sa decom predškolskog uzrasta, kao i četvrti razred sa učiteljicom. Decu su obradovali paketići, ali još više naše prisustvo! Postavljali su simpatična pitanja, a posebno se izdvojilo ono – ima li u vašoj školi male dece?. Domaćini su nas počastili, sproveli kroz školu, podelili neke zanimljivosti sa nama... Sve u svemu, lepo iskustvo – zaključuje Nevena Jovanović.