HEROJI DAJU KRV

Akcija dobrovoljnog davanja krvi, pod sloganom „Heroji daju krv“, okupila je učenike i nastavnike Hemijsko-tehnološke škole, koji su se u utorak, 3. oktobra, odazvali pozivu Crvenog krsta Subotica. Pohvale zaslužuje osmoro zaposlenih i šest učenika, koji su dali krv, ali i deset učenika koji su želeli da učestvuju u humanitarnoj akciji, ali su iz zdravstvenih razloga odbijeni.

• Znam da ima ljudi kojima je ova dragocena tečnost neophodna i želela sam da doprinesem. I moji roditelji su davaoci krvi, sećam se da je jedne noći moju mamu probudio poziv iz bolnice kada je detetu trebala retka krvna grupa (nulta negativna) koju ona ima. Mama je bez oklevanja ustala i otišla! Uvek se vodim time da ću nekom i ja pomoći, a i da će meni neko pomoći ako bude bilo potrebe... – zaključuje Roberta Horvat, učenica odeljenja IV-11.