HEMIČARI DRUGI U REPUBLICI!

Učenica odeljenja I-13, Hemijsko-tehnološke škole Dunja Kojić osvojila je drugo mesto na Republičkom takmičenju srednjih hemijskih škola, održanom u Nišu od 4. do 6. aprila. Na istom takmičenju, Emeše Lukač, učenica odeljenja I-8, osvojila je šesto mesto u jakoj konkurenciji (26 takmičara). U ekipnom plasmanu naša škola osvojila je drugo mesto. Osim vrednim i talentovanim učenicama, čestitke idu i njihovim mentorima: Ivanu Rančiću i Tinde Bašić Palković.

Da podsetimo – predstavnici naše škole izabrani su na školskom takmičenju iz opšte i neorganske hemije, održanom 13. marta, kada je najbolji rezultat postigla upravo Dunja Kojić dok je drugoplasirana bila Emeše Lukač. Svoj rezultat na najbolji način potvrdile su i na najvišem rangu takmičenja u zemlji.