HALJINA – NOVOGODIŠNJA ČAROLIJA

Praznici kucaju na vrata, a pitanje koje se među mladima najčešće spominje jeste – šta obući za najluđu noć. U želji da pomognu vršnjacima da reše ovu nedoumicu, a zapravo nešto novo nauče, učenici odeljenja II-10, III-10 i IV-10, izradili su haljinu, simbolično nazvanu „novogodišnja čarolija“ i pano koji su popunili crtežima - zanimljivim odgovorima na aktuelnu prazničnu temu...

• Crteži su nastali u okviru predmeta – dizajn odeće, kod profesorke Sabine Pećerić, dok je haljina, zimska bajka, plod praktične nastave i sekcije koju pohađaju budući modelari odeće. Sam proces izrade trajao je dve nedelje, učenici su uživali u ručnom šivenju, ukrašavanju perlicama... – što je i lepo i teško – zaključuje profesorka Ivet Kuzmanov, dodajući da su svi učenici rado dolazili na sekciju, „naoružani“ idejama i spremni za rad.

Osim pomenutog panoa i haljine koja krasi prostor ispod njega, učenici imaju priliku da pogledaju još jedan pano inspirisan dočekom nove godine. Svečane haljine, originalni kompleti i tašnice nalaze se na crtežima koje potpisuju Ivet Bede, učenica odeljenja III-10, i Sintija Poša IV-10, uz mentorstvo prof. Ivet Kuzmanov.