GLASAJTE ZA NAJLEPŠI KOLAČ!

U prostorijama Mađarskog kulturnog centra “Nepker”, u utorak, 5. decembra, otvorena je tradicionalna izložba božićnih kolača i medenjaka, na kojoj su svoje rukotvorine izložili i učenici Hemijsko-tehnološke škole.

• Kućice od medenjaka, ukrasi, božićni venčići… i druge zanimljive “rukotvorine”, podeljene u dve kategorije, ocenjivaće stručni žiri, koji će posebno vrednovati radove amatera i profesionalaca. Na časovima praktične nastave učenici odeljenja II-4 i III-4 izradili su kolače i ukrase za koje možete da glasate na zvaničnoj Fejsbuk stranici “Nepkera” – objašnjava prof. Zita Bunford.

Osim nje, sa učenicima su radili profesori Anita Terežak i Imre Mešter. Otvaranju izložbe prisustvovala je i prof. Sabina Pećerić, koja je sa učenicima odeljenja III-10 i IV-10, uz pomoć koleginica, više nego zanimljivim kreacijama, takođe učestvovala na izložbi medenjaka. Iz predmeta estetsko oblikovanje - crtanje detalja, učenici su izradili radnu odeću – kecelje; dok su iz konstrukcije i modelovanja odeće – ponavljanje, crtanje ravnih i krivih linija, učenice izradile bajkovite dvorce od medenjaka…