EKOLOŠKI CEGERI ZA PROJEKTNU NEDELJU

Jedan od projekata koji se u školi „kuva“ povodom Projektne nedelje koja će se održati u aprilu, jesu i „Ekološki cegeri“ - maštovito zamišljene, lepo dizajnirane kese za kupovinu, obogaćene edukativnom porukom na – engleskom jeziku!
U traganju za porukama zanimljivog a opet poučnog sadržaja, u utorak, 3. marta, u prostorijama biblioteke, zatekli smo učenike Saru Nikodijević IV-13 i Matiju Marcikića IV-11, kao i mentorku - profesorku Vesnu Tumbas.

- Projekat je zajednički poduhvat kolega sa tekstila, zaštite životne sredine i stranih jezika. Na tekstilcima je da dizajniraju i šiju, a na nama da osmislimo slogane na engleskom jeziku –objašnjava profesorka, ujedno pokazujući predivan ceger (kakav bi svaka žena poželela da ima!) sa ispisanom porukom: RECYCLE THE PRESENT, SAVE THE FUTURE!

20210303 01

20210303 02