DRUGO MESTO NA TAKMIČENJU IZ MAĐARSKOG JEZIKA

Učenice Hemijsko-tehnološke škole: Anet Šetalo (I-8), Virag Sabo (IV-10) i Agneš Vaštag (IV-10) u subotu, 2. marta, učestvovale su na opštinskom takmičenju iz mađarskog jezika. Agneš Vaštag zauzela je drugo mesto i plasirala se na okružno takmičenje, a čestitke za uspeh, osim učenici, svakako idu i mentorki – profesorki Mercedes Varga. “Temeljno smo se priremale, nastavnica je mnogo radila sa nama. Znali smo da neće biti lako, posebno pored gimnazijalaca. Bila sam jako uzbuđena i dala sve od sebe! Samo 0,2 poena nedostajalo mi je da budem prva, ali, nažalost, ispravila sam jedan zadatak koji sam prvobitno dobro uradila...” – iskrena je Agneš. Okružno takmičenje zakazano je za 6. april. Puno sreće i – znanja!