DEDA MRAZA DOČEKALI – PREDSTAVAMA

Osavremenjena adaptacija Ezopove basne „Cvrčak i mrav“ i priča Ferenca Mora „Kralj koji nije mogao da se ugreje“ – predstave koje su sa učenicima pripremile profesorke Gordana Jurić Veselinović i Mercedes Varga, bile su najbolja uvertira u druženje dece zaposlenih sa Deda Mrazom! Susret između mališana i najomiljenijeg dekice na svetu (i ovaj put u liku kolege Arpada Nađ Varjaša) odigrao se u učeničkom kutku, 29. decembra 2023. godine. U predstavi na srpskom jeziku glumili su učenici odeljenja III-9: Dunja Drobac, Jasna Blagojević, Anastasija Obradović i Aleksandar Veličić, dok su „Kralja koji nije mogao da se ugreje“ i njegovu svitu, na mađarskom nastavnom jeziku dočarali: Adel Dožai (III-6), Adriana Firšing, Viola Husta, Beata Šari i Dorka Šarnjai (IV-10).