DA LI STE ZALJUBLJENI?

Na pitanje iz naslova odgovore možete potražiti u „ljubavnoj kutiji“ (Love box) koja je povodom Dana svetog Valentina postavljena na podestu između prizemlja i prvog sprata. Ideja za ovaj zanimljiv „projekat“ potekla je od članova modne sekcije tekstilnog smera – ove godine to je odeljenje IV-15 (tehničar – modelar odeće). „Inicijativa je došla od učenika kojima je želja bila da na ovaj način obeležimo Dan zaljubljenih. Zamisao je da onaj ko se stidi uživo nekom da izjavi ljubav, može to da učini u pismu, poruci. Ali naglasak nije samo na ljubavnim temama, već i na druženju, što znači da poruka može biti upućena i drugu, drugarici“ – objašnjava profesorka Jelena Muminović, dodajući da će kutija biti postavljena do 14. februara, nakon čega će uslediti raspodela poruka - onima kojima su namenjene. Dan svetog Valentina obeležen je i „panoom za zaljubljene“ u prizemlju škole, gde su mesto našle ilustracije i tekstovi na temu ljubavi, ali i karirana srca od tekstila. Pano je takođe plod članova modne sekcije.

Bravo za tekstilce!