(BUDUĆI) TEKSTILCI U AKCIJI!

Veliki odaziv osnovaca zabeležile su tekstilne radionice koje su u periodu od 25. februara do 25. marta održane u Hemijsko-tehnološkoj školi. Svake subote, punih mesec dana, učenici osnovnih škola (među njima i neki budući tekstilci!) učestvovali su u radionicama koje su male za cilj da ih nauče osnovama tekstilstva, ali i zainteresuju za ovo područje rada…

• Značajno je da su pojedini učenici ispratili sve radionice, što znači da im se dopalo to što smo im prezentovali. U okviru ovih zanimljivih susreta obradili smo četiri oblasti: dizajn, štampu, konstrukciju i izradu (peronice, majice i torbe) – objašnjava prof. Sabina Pećerić.

Osim nje, u organizaciju i rad radionica bilo je uključeno još tri nastavnika: Katarina Glogovac, Lidija Šljapić i Ivet Kuzmanov, koje se (i) ovim putem zahvaljuju svim osnovcima koji su prisustvovali radionicama.