OSNOVCE DOČEKALE – PALAČINKE!

U sklopu tradicionalne saradnje Hemijsko-tehnološke škole sa osnovnim školama u gradu i okolini, u sredu, 8. marta, naši gosti bili su učenici 4-d razreda Osnovne škole „Kizur Ištvan“, predvođeni učiteljem Ištvanom Šošom. Oni su se bolje upoznali sa područjem rada – Poljoprivreda, proizvodnja i prerada hrane, a posebno profilom – poslastičar.

• Osnovci su uživali u poseti poslastičarskom kabinetu, gde je održana mala radionica u okviru koje smo sa đacima pripremali tople poslastice – slatke palačinke, a pravili smo i slane štapiće, koje su mali kuvari u slast pojeli! – ističe prof. Anita Terežak.

Kada ćemo opet doći – glasilo je pitanje na kraju edukacije, ali i druženja. Mi kažemo – uskoro, jer saradnja sa osnovnim školama se nastavlja – na obostrano zadovoljstvo.