ČESTITAMO I ČEKAMO REPUBLIČKO!

Da Hemijsko-tehnološka škola ima dobre predstavnike na predstojećim republičkim takmičenjima iz čak tri područja rada (hemija, tekstil i hrana), potrudili su se i učenici i nastavnici. Profesori su u okviru dodatne nastave i pripreme za takmičenja radili sa najboljima u odeljenju, a oni su svoje znanje prezentovali na školskom takmičenju. Prvo u nizu bilo je takmičenje organizovano za tekstilce: održano je 23. februara, a prva mesta osvojile su: Jelena Svoren IV-15 (praktični deo – izrada odevnog predmeta od tekstilnog materijala; mentor – Kata Suknović), Žanet Takač IV-10 (praktični deo – kontrukcija i modelovanje odeće; mentor – Sabina Pećerić)  i Virag Sabo III-10 (teorijski deo – test iz tekstilnih materijala; mentor – Lidija Šljapić). Republičko takmičenje održaće se u Novom Pazaru, od 18. do 20. maja. Drugo po redu bilo je školsko takmičenje iz prehrambene tehnologije, održano 27. februara – na republičkom takmičenju koje će se održati u Požegi, od 31. marta do 2. aprila, našu školu predstavljaće Petra Rajčić IV-2 (mentor – Teodora B. Varga), dok je od pekara najuspešnija bila Ružica Pećerić (mentor – Brankica Bajagić). Na školskom takmičenju iz opšte i neorganske hemije, održanom 13. marta, najbolji rezultat postigla je Dunja Kojić (mentor – Ivan Rančić), a naša predstavnica na republičkom takmičenju (Niš, 4-6. april) biće i drugoplasirana Emeše Lukač (mentor – Tunde B. Palković). Svim učesniciam čestitamo i želimo uspeh na predstojećem takmičenju!