UČIMO (SVI) ZAJEDNO

Predstavnici Hemijsko-tehnološke škole prisustvovali su promotivnom događaju organizovanom u okviru projekta „Učimo svi zajedno“, u petak, 26. aprila, u OŠ „Matko Vuković“.  Učenice odeljenja III-15: Merita Suljejmani, Tatjana Nikolić, Anđela Tarčanji i Lea Hajnal, u pratnji profesorki Sabine Pećerić i Katarine Glogovac, kao i pedagoga škole Vanje Mihajlović, učestvovale su u različitim radionicama, a okosnica događaja je zajedničko oslikavanje slova u rečenici „Učimo svi zajedno“, u kom učestvuju učenici, nastavnici i predstavnici lokalne zajednice. „Zajedničkim oslikavanjem slova, stavljamo u fokus da deca uče od odraslih, da odrasli uče od dece, da deca uče sa decom i da svi učimo zajedno u cilju ravnopravnog, kvalitetnog, inkluzivnog i demokratskog društva“ – ističu organizatori. U projektu Ministarstva prosvete, Unicefa i Evropske unije, učestvuje Grad Subotica, osnovne škole „Hunjadi Janoš“ i „Matko Vuković“ i Hemijsko-tehnološka škola.