TALENTOVANA MODELARKA MEĐU NAJBOLJIMA

U drugom krugu (polufinalu) takmičenja “Sakma star”, koje je u organizaciji Privredne komore Republike Mađarske, održano 5. aprila u Sekešfehervaru (Mađarska), učenica Lila Roža iz odeljenja IV-10, našla se među osam najboljih takmičarki! Takmičenje se sastojalo iz usmenog i praktičnog dela (šivenje ženskog blejzera). Učenice su predstavile svoj portfolio sa radovima nastalim tokom četvorogodišnjeg školovanja i blejzer čiju su izradu detaljno prikazali. “Lila je bila zapažena, ali to nije bilo dovoljno za super finale koej će se održati u Budimpešti od 24. do 26.aprila. Dalje su se plasirale samo tri učenice. S obzirom na to da naša učenica prvi put učestvuje na ovom takmičenju, ostvarila je veliki uspeh” – zaključuje profesorka Lidija Šljapić. Čestitamo!