PRVO MESTO NA REPUBLIČKOM TAKMIČENJU!

Marjan Katančić, učenik odeljenja III-5 (obrazovni profil – pekar) osvojio je prvo mesto na XXII Republičkom takmičenju iz oblasti proizvodnje i prerade hrane, održanom od 22. do 24. marta u Bačkoj Topoli. Na takmičenju je učestvovalo petnaest škola iz cele Srbije, koje imaju učenike završne godine na ovom obrazovnom profilu.

-Spremao sam se tako da pobedim, bio spreman na to. Pekara u Bačkoj Topoli, gde smo se takmičili, je mala, pa nas je ulazilo po dvoje. Bio sam treći, i odmah znao da je to - to! Video sam konkurenciju, video kako drugi rade i kako ja radim, i prosto znao da ću biti prvi! - ističe Marjan.

„Radni zadatak bio je proizvodnja pletenice. Naš učenik bio je sjajan i na teorijskom i na praktičnom delu!“ – zaključuje profesorka (i mentorka) Danijela Mutabdžija. Domaćin takmičenja, koje je okupilo učenike koji pohađaju smerove: mesar, pekar, operater u prehrambenoj industriji i prehrambeni tehničar, bila je Srednja poljoprivredna škola sa domom učenika Bačka Topola.

Čestitamo učeniku i profesoru na fantastičnom uspehu!