NAŠI UČENICI NA SAJMU OBRAZOVANJA

Učenici trećih i četvrtih razreda Hemijsko-tehnološke škole (u pratnji nastavnika Sabine Pećerić, Dominika Demana i Mirjane Dulić) posetili su Sajam obrazovanja u Novom Sadu, u četvrtak, 21. marta. Jedna grupa učenika prisustvovala je predavanju „Primer dobre prakse“, a druga - predavanju pod nazivom „World Robot Olympiad“ - nakon predavanja organizovan je kviz gde je naša ekipa („Betmen“) zauzela drugo mesto! Cilj Sajma je da se učenici upoznaju i informišu o mogućnostima studiranja na Univerzitetu Novi Sad, da se profesionalno usmere i prikupe sve informacije za upis na željeni fakultet. Nakon posete Sajmu, učenici su obišli Tržni centar „Promenada“. „Naučili smo nešto novo, lepo se proveli i družili" – glasi zajednički zaključak učenika. Projekat je podržan od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine - nacionalne zajednice.