MODELARI ODEĆE NA REGIONALNOM TAKMIČENJU

Učenice Hemijsko-tehnološke škole: Dominika Šereš, Antonia Šuranji i Beata Šari (odeljenje IV-10, obrazovni profil – modelar odeće), u pratnji profesorke Sabine Pećerić, u sredu, 20. marta, učestvovale su na regionalnom takmičenju učeničkih kompanija u Novom Sadu, u organizaciji „Dostignuća mladih“ u Srbiji (uz saradnju i finansijsku podršku Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID)NCR fondacijeUniCredit fondacije).  Na regionalnom takmičenju učeničkih kompanija Vojvodine svoje proizvode i usluge ponudilo je 20 srednjoškolskih timova iz Bačke Palanke, Vršca, Zrenjanina, Inđije, Novog Sada, Ruskog Krstura, Sremske Mitrovice, Subotice, Šida i Titela. Iako se nisu našle među učenicima koji će se u maju boriti za titulu nacionalnog pobednika i predstavnika Srbije na evropskom takmičenju najboljih učeničkih kompanija (koje će biti održano u julu ove godine na Siciliji), naši učenici i mentorka svakako zaslužuju pohvale za trud i rad!